O festivalu JazzFest...

Světově proslulý americký baskytarový virtuos Andrew „The Bullet” Lauer, světová premiéra klavíristy, skladatele a dirigenta Kryštofa Marka, kytarista Libor Šmoldas patřící k mladým hvězdám evropského jazzu, dva v kraji působící symfonické orchestry, čerstvé objevy české jazzové scény a další hudebníci a formace nesporných kvalit tvoří program koncertů 37. ročníku mezinárodního jazzového festivalu JAZZFEST KARLOVY VARY – SOKOLOV 2020.

Ve dnech 7. října – 7. listopadu čeká na posluchače pět koncertů a jeden pořad kombinující hudbu s jazzovou poezií. Program festivalu zahrnující moderní jazz i mezižánrové fúze letos doznal mnoha změn, způsobených přetrvávajícími koronavirovými problémy a opatřeními, řada domluvených zahraničních hudebníků přišla o možnost se festivalu zúčastnit.

Festival po jedenadvacáté pořádá společnost Jazzový kruh v čele s ředitelem a hudebníkem Milanem Krajícem. Festival se koná tradičně s podporou Města Karlovy Vary a Karlovarského kraje, záštitu JazzFestu poskytli primátorka města Karlovy Vary Ing. Andrea Pfeffer Ferklová, MBA a hejtman Karlovarského kraje Mgr. Petr Kubis.

Celý článek ZDE.